22 ožujak 2024

Čarobni sat inkluzije

Drugi Dan obilježavanja smo nastavili točno u podne organiziranjem “Čarobnog sata inkluzije”.

Na samom početku nas je obradovala posjeta predsjednika HDZ Bosne i Hercegovine i Hrvatski narodni sabor BiH dr. Dragana Čovića, koji je tom prilikom čestitao Dan Down sindroma našim članovima te dao bezuvjetnu pomoć i podršku našim nastojanjima da zajedno gradimo inkluzivno društvo. U ugodnom i opuštenom razgovoru upoznali smo predsjednika s planovima rada naše udruge u budućnosti i od srca mu se zahvalili na iskazanoj empatiji prema osobama s Down sindromom.

Svojom posjetom su nas obradovali naši mali prijatelji iz Osnovna škola Ilije Jakovljevića Mostar, uz upućene čestitke povodom Svjetskog dana i podršku svojim vršnjacima s Down sindromom, da obrazovanje bude pristupačno svima i da svi zajedno dajemo svoj doprinos u jačanju kvalitete inkluzivnog obrazovanja. Sa porukom da smo svi različiti ali jednaki, uz pjesmu, druženje i igru završili smo Čarobni sat inkluzije.